Grupa VIII - ODKRYWCY

Grupę „Odkrywców” odwiedziła mama Malwinki - fizjoterapeutka – wraz ze szczególnym „gościem” – Stefanem (szkieletem człowieka). Podczas zajęć dzieci poznały budowę układu kostnego człowieka. Dowiedziały się z ilu kości zbudowany jest układ kostny, poznały nazwy i wygląd niektórych kości szkieletu: czaszka, kręgosłup, żebra, kość udowa, kości stopy.

 Bardzo lubimy takie zabawy, dzięki którym nie tylko miło spędzamy czas, ale także dużo się uczymy.

Dziękujemy mamie Malwinki za tak interesującą lekcję, czekamy na kolejne (w przyszłym roku) zajęcia przybliżające anatomię...

Dzieci z grupy VIII  miały możliwość zapoznania ze specyfiką pracy policjanta uczestnicząc w Dniu Otwartym Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Czekało tam na nas wiele atrakcji, m.in. stoiska informacyjne, pokaz musztry policyjnej, technik samoobrony i tresury psów służbowych, a także sprzętu policyjnego. Podczas wizyty dowiedzieliśmy się, jak zostać policjantem, przyjrzeliśmy się, a nawet wypróbowaliśmy wykorzystywany przez stróżów prawa sprzęt.

 

 

                                          

29. 05.2018 r.  „Odkrywcy” uczestniczyli w zabawach ruchowo – sportowych na placu przedszkolnym, które zorganizowano w ramach X Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXIV  Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

 

 

 

W maju „Odkrywcy” uczestniczyli w wycieczce do „Ptasiego Azylu” w Ostrowie  - Ośrodku Pomocy Dzikim Zwierzętom.  Celem fundacji oprócz leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt jest szerzenie wiedzy o stanie i zagrożeniach środowiska przyrodniczego, budzenie odpowiednich postaw polegających na rozumieniu i poszanowaniu praw do życia dzikich zwierząt oraz niesieniu im pomocy. Dzieci wysłuchały opowieści o zwierzętach przebywających w Azylu: dlaczego w nim przebywają? jaka jest przyszłość przed nimi? dowiedzieliśmy się, że zdecydowana większość przyjmowanych zwierząt po okresie leczenia...

W maju przedszkolaki odwiedziły Wojewódzki Dom Kultury, by obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”.

Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim. Bohaterowie przeżywali wiele ciekawych przygód, ale przyjaźń i dobro pozwoliły im pokonać wszystkie przeszkody i trudności spotykane na drodze.

Opowieść była pełna humoru i zabawnych sytuacji, a dopełnieniem gry aktorów były barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia.

      

 Podczas wycieczki do Centrum Leonardo da Vinci wszystkie eksperymenty „Odkrywcy”  przeprowadzili samodzielnie. Służyły do tego bardzo ciekawe eksponaty, które zmieniają zdobywanie wiedzy w zabawę. Mieliśmy okazję sprawdzić sprawność swojego ciała: biegi na czas, wiszenie na drążku na czas, długość skoku wzwyż. Poznaliśmy również na jakich zasadach działają elektrownie wodne, słoneczne i wiatrowe, segregowaliśmy śmieci. Wiele radości sprawił nam mini plac zabaw z materacami, dmuchanymi zjeżdżalniami.  

 

Strony