Grupa VIII - ODKRYWCY

W kwietniu „Odkrywcy” ponownie spotkali się z pracownikiem Straży Miejskiej. Tym razem zdobyliśmy wiadomości, jak powinno postępować dziecko, by być bezpieczne w domu. Przedszkolaki odgadywały zagadki ćwiczące spostrzegawczość i logiczne myślenie. Za aktywność otrzymali drobne nagrody.

„Co jest zdrowe, co jest złe każdy doskonale wie”. Podczas zajęć w bibliotece przedszkolaki dowiedziały się jak zdrowo się odżywiać, co należy często jeść, a czego unikać. Po inscenizacji wiersza J. Brzechwy „Na straganie”- wiedza, którą dzieci posiadają na temat prawidłowego żywienia została uporządkowana tworząc piramidę zdrowia. Dzieci wymieniały składniki odżywcze potrzebne do zachowania zdrowia i zbilansowania diety. Potem uporządkowały produkty w różne kategorie: nabiał, owoce, warzywa, zbudowały piramidę, układając na jej piętrach odpowiednie dla naszej diety składniki odżywcze....

Wraz z nadejściem wiosny „Odkrywcy” uporządkowali kącik przyrody i założyli hodowlę roślin. Przedszkolaki wsypywały ziemię do skrzynek, siały nasiona: rzeżuchę, owies, pietruszkę, szczypiorek, fasolę, kwiatki. Dzieci poznały etapy rozwoju kwiatów i to, czego rośliny potrzebują do rozwoju. „Odkrywcy” pamiętają również o tym, by sprawdzać wilgotność ziemi i w razie potrzeby samodzielnie podlać swoje rośliny.

 

 

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedziła nas mama Mikołaja. Przeczytała dzieciom dwie bajki: „Przygoda Zygzaka McQueen'a” – o ambitnym samochodzie wyścigowym, który marzy o olśniewających sukcesach oraz „Toy story – na ratunek” – o uosobionych zabawkach, które przeżywają rozterki, mają problemy, niczym ludzie.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały, zadawały i odpowiadały na pytania, oglądały ilustracje.  Dziękujemy pani Monice i zapraszamy kolejnych rodziców.

W marcu „Odkrywcy” obchodzili Światowy Dzień Matematyki. Dzieci podzielone na 4 osobowe zespoły rozwiązywały zadania, wykorzystując wiedzę matematyczną, którą do tej pory poznały. A więc: przeliczały, dodawały, odejmowały, układały rytmy, rozwiązywały zadania tekstowe ilustrowane wiosennymi gadżetami (biedronki, motylki, kwiatki, listki). Wszyscy świetnie sobie radzili.

 

Świętowanie tego szczególnego dnia rozpoczęliśmy od przeprowadzenia ankiety wśród naszych mężczyzn na temat: Po co na świecie są kobiety? I jak z niej wynika, chłopcy mają różne zdania na ten temat. Kobiety są:

do bawienia; żeby się ożenić; pomagać, jak ktoś ma kłopot; do gotowania; ,do przytulania; do całowania…

Następnie zorganizowane zostały różnego rodzaju konkurencje, podczas których wyłoniono Miss równowagi, Miss, zgadywanek, Miss najdłuższego kucyka. Były też zawody pod hasłem: Czy potrafię trafić do serca chłopaka/ dziewczynki? oraz zabawa „Odrobina szczęścia...

Strony