Grupa VII - TROPICIELE

To, że uczymy się kodować, to już wszyscy wiedzą :) W tym roku łączymy przyjemne z pożytecznym - wykorzystujemy PHOTONA do odkrywania liter. Na zdjęciach zajęcia związane z odkrywaniem litery "T", Photon pomagał nam rozwiązać dość trudne zadanie - szukaliśmy głoski "t" na początku, w środku i na końcu wyrazów.

W listopadzie nasza grupa przyłączyła się do  ogólnopolskiej akcji wysyłania pocztówek. W ramach projektu zapoznaliśmy się z pracą listonosza, a wycieczka na pocztę była świetną okazją do przypomnienia sobie zasad wysyłania pocztówek, listów i paczek. Dzięki udziałowi w akcji przedszkolaki poznają Polskę, uczą się adresowania i wysyłania kartek, a także mają możliwość poznać swoich rówieśników z innych miast i wiosek....

ORIGAMI – to stara sztuka składania papieru, która powstała dawno temu. Stanowiła bardzo ważny element obyczajów i kultury ludów Dalekiego Wschodu. Sztuka ta rozwija nie tylko sprawności manualne, ale ma także wpływ na rozwój i doskonalenie sprawności językowych, czynności słuchania, czytania, pisania, może również znacząco wpływać na pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową a także stymulować rozwój wyobraźni przestrzennej. "Tropiciele Przygód" mieli ostatnio okazję poznać tę niezwykłą technikę w kontekście wykonania ozdoby upamiętniającej 100 rocznicę Odzyskania...

"Tropiciele Przygód" wprost uwielbiają bajki :) a gdzie bajki ogląda się najlepiej?? Oczywiście w KINIE. Tym razem odwiedziliśmy MULTIKINO, mieszczące się w Galerii Korona, a nasz wybór padł na bajkę: "Mała Stopa".

Bajka okazała się strzałem w 10 ! Wszyscy świetnie się bawili i momentami nawet wzruszyli, bowiem produkcja ta poza wartką akcją i dużą dawką humoru, pokazała dzieciom, że warto się przełamać i poznawać to co "nowe i nieznane" i nie warto stawiać tylko siebie w centrum wszechświata, bo dookoła nas żyją inni.

Każdego roku nasze przedszkolaki mają okazję do niecodziennych spotkań z  absolwentami naszego przedszkola, którzy  w  chwilach wolnych od nauki w pobliskiej Szkole Podstawowej z radością  przychodzą  do nas  i opowiadają o swoich  pasjach, zainteresowaniach. Z chęcią czytają bajki i wiersze, tańczą i bawią się z młodszymi kolegami. W tym tygodniu mieliśmy przyjemność posłuchać bajki czytanej przez Julkę i Polę - zaprzyjaźnione z nami starsze koleżanki. Bardzo Wam dziękujemy dziewczyny !!! i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

Jako grupa dwujęzyczna chętnie poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych. Ostatnio poznaliśmy bardzo popularne święto - Halloween, które obchodzone jest w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz w Australii.

Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami  (ang. Jack-o'-lantern). Bardzo popularna wśród dzieci i młodzieży jest także zabawa cukierek...

Strony