Grupa VII - TROPICIELE

21 marca w naszym przedszkolu uroczyście powitaliśmy wiosnę. W tym dniu dzieci ze wszystkich grup brały aktywny udział w Występach Artystycznych na Powitanie Wiosny. Występy przebiegały pod hasłem: "Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną". 
Dzieci ze wszystkich grup zachwycały pięknymi, kolorowymi strojami. Natomiast podczas występów wszyscy mogliśmy podziwiać efekty pracy nauczycieli i dzieci, którzy doskonale przygotowali się do występów w tym dniu.

26 lutego nasi "Tropiciele" wybrali się na wycieczkę do biblioteki. Tego dnia na zajęciach w bibliotece odbyły się pod hasłem "Zwierzęta w bajkach". Na początku przedszkolaki wysłuchały ciekawej historii o koniu Bucefale. Następnie odpowiadali na pytania dotyczące historii. Po historyjce przyszedł czas na chwile rozrywki. Zadaniem dzieci było wysolowanie zdjęcia przedstawiającego zwierzę i dopasowanie go do odpowiedniej grupy. Wszyscy wykonali zadanie doskonale. Następnie przedszkolaki otrzymali maskotki i zabawki przestawiające miniaturki prawdziwych zwierząt.  Zadaniem było odgadnąć...

Nasz solenizant ze Stycznia.

Życzymy Ci Filipku wszystkiego najlepszego !

W grudniu  nasza grupa udała się do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” na spektakl pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Przedstawienie wywołało dużo pozytywnych emocji i uśmiechu na twarzach naszych milusińskich.  Po przedstawieniu wzięliśmy udział w pogadance na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, którą przeprowadziła policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego, zaś na koniec czekała na nas niespodzianka - pamiątkowe zdjęcie z aktorami spektaklu oraz krótkie warsztaty z pracownikiem teatru, zajmującym się „oprawą sceniczną”. 

Bardzo nas cieszy, kiedy możemy pokazać talenty naszych przedszkolaków szerszej publiczności. Leoś reprezentował nasze Przedszkole w XIV Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Poszło mu "śpiewająco" :) Zdobył specjalne wyróżnienie i super nagrody. Gratulujemy.

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały Jasełka.

Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci zaprezentowały przybyłym gościom...

Strony