Grupa VII - TROPICIELE PRZYGÓD

10 kwietnia spotkaliśmy się w bibliotece, by porozmawiać o dobrym żywieniu. Wysłuchaliśmy wiersza J. Brzechwy "Na straganie", a potem zbudowaliśmy piramidę żywienia. Nasza grupa bardzo dobrze wie, co jest zdrowe a co nie!

6 kwietnia spotkaliśmy się z funkcjonariuszką Straży Miejskiej. Rozmawialiśmy na temat naszego bezpieczeństwa w domu. Wiemy już, czego nie powinniśmy robić, jak się zachować, by nie stwarzać niebezpiecznych sytuacji i miło spędzać czas.

16 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy „Magia karmelu”. Najpierw panie pokazały nam, jak powstaje karmel, a potem sami zrobiliśmy dla siebie lizaki. Dostaliśmy też dyplom cukiernika i prezencik w formie karmelowych cukierków. Tego dnia znaleźliśmy też czas, by zobaczyć kieleckie pomniki: marszałka Piłsudskiego i Armii Krajowej.

13 marca w Teatrze Lalki i Aktora KUBUŚ obejrzeliśmy przedstawienie w formie teatru cieni „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. Aktorzy – animatorzy posługując się światłem przedstawili nam treść wiersza uzyskując przy tym niesamowite efekty. Zaproszono nas również do zabawy w teatr cieni, a potem wręczyliśmy aktorom przygotowane upominki w podziękowaniu za ich pracę dla nas.

12 marca to Światowy Dzień Matematyki. W tym dniu braliśmy udział w zabawach: "Dzieciaki - matematyczne bystrzaki": liczyliśmy, dodawaliśmy i odejmowaliśmy, układaliśmy figury geometryczne, wskazywaliśmy kierunki, rozwiązywaliśmy logiczne układanki, za nasze starania dostaliśmy dyplomy matematycznych bystrzaków.

 

Nasze dziewczyny to przecież kobiety, więc uczciliśmy ich święto zabawami i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Każda koleżanka dostała cekinowe serduszko w prezencie

Strony