Grupa VII - TROPICIELE PRZYGÓD

      To był wspaniały dzień! Nasza wycieczka w Centrum da Vinci zaczęła się od warsztatów "Przeciwieństwa się przyciągają". Poznaliśmy wszystkie właściwości magnesu, mogliśmy eksperymentować, doświadczać, wyciągać wnioski. Po zajęciach, na dużych halach, mieliśmy okazję sprawdzić sprawność swojego ciała: biegi na czas, wiszenie na drążku na czas, długość skoku wzwyż. Poznawaliśmy również budowę i funkcję swojego ciała: jak pracuje serce każdego z nas, płuca, jak płynie krew w naszych żyłach, ile wody zawiera nasz organizm.

Mieliśmy okazję poznać również na jakich zasadach działają...

  Nasz Olek to prawdziwy rekordzista! Przyniósł "chyba tonę" grosików, by pomóc innym dzieciom.

    Lubimy być aktorami. Potrafimy samodzielnie wykonać kukiełki, potrafimy tworzyć dialogi, przekazywać je innym, potrafimy także manipulować kukiełkami i marionetkami. To naprawdę świetna zabawa.

A oto nasi uczestnicy konkursu plastycznego "W krainie baśni" organizowanym przez Klub Osiedlowy "Słoneczko": Julka, Franek,Maja, Zosia ,Zuzia i Iza.

Dziś przybieraliśmy lukrem i kolorowymi, słodkimi ozdobami pierniczki. Ciastka miały kształt choinek, pajacyków, aniołków, reniferów, gwiazdek. Taki poczęstunek przygotowaliśmy dla rodziców na grupową wigilię.

   Przyjechali do nas z Inowrocławia. Przywieźli ze sobą kolorowy piasek, muszelki różnego kształtu. Pan Paweł powiedział nam, jak robić wzory z piasku w szklance, dołożyliśmy muszelki, a potem wszystko zostało zalane niebieskim żelem. Dziękujemy firmie "ModraSova" z Inowrocławia za tak ciekawe warsztaty plastyczne!

 

Strony