Grupa VII - TROPICIELE PRZYGÓD

08 listopada pojechaliśmy do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ na spektakl "Czerwony Kapturek". Zaproszono nas na małą scenę, siedzieliśmy na poduchach, bardzo blisko aktorów, a pacynki mogły nas nawet dotknąć! Przedstawienie było bardzo wesołe, trochę inne niż bajka, jaką znamy, ale bardzo się nam podobało.

Tata naszej koleżanki Tosi przyniósł nam do przedszkola... myszoskoczka. Ponieważ dużo mówiliśmy na zajęciach o opiece nad zwierzętami  domowymi,  Tosia chciała nam pokazać swojego pupilka- Kolkę . Dowiedzieliśmy się, że myszoskoczki żywią się ziarnem, suszonymi owocami, piją tylko chłodną, czystą wodę i potrzeba dużo czasu, by oswoiły się z człowiekiem  i pozwoliły wziąć się na ręce. Tosia była bardzo dumna ze swojego zwierzątka, a my jej trochę zazdrościliśmy.

 

Halloween

Czy coś straszy w naszym przedszkolu? Nie! To na prawdę jesteśmy my, tylko zabawnie przebrani. I nasze zabawy też były zabawne: czarowanie zupy z dyniowymi zadaniami, burzenie dynią piramidy z papieru toaletowego, szalone tańce i masa słodkości. To był "czarowny" dzień!

18 października wraz z grupą V wybraliśmy się na wycieczkę do Ostrowa, do schroniska „Ptasi Azyl”. Mieliśmy okazję oglądać, głaskać i przytulać różne zwierzęta i ptaki. Dowiedzieliśmy się również, skąd one tam się wzięły i jak ich opiekun je leczy.

A potem to już było „szaleństwo” w parku linowym i smaczne kiełbaski z ogniska.

29 września, w piątek uroczyście obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Przygotowaliśmy im trochę niespodzianek i zadań do wykonania. Niektórzy chłopcy malowali dziewczynkom oczy kredką, usta szminką, czesali w  "kucyka", wpinali we włosy spinki, przed niektórymi dziewczynki pięknie się kłaniały, przybijały "piątkę", a niektórzy rysowali kwiaty i serca na tablicy. Oprócz słodkiego poczęstunku dla wszystkich ( który przygotowali rodzice dzieci), każdy chłopiec dostał koszulkę z napisanym swoim imieniem i symbolem "Tropicieli przygód"- bosymi stópkami. Faaaaajnie było.