Grupa VII - TROPICIELE PRZYGÓD

Kurier Kielecki wydał najnowsze wiadomości: Nadszedł czas, kiedy trzeba pożegnać przedszkole. Jak to się mówi: "było miło, ale się skończyło".

Żegnaliśmy wszystkich śpiewem, tańcem i piosenką. Nie tylko nam było smutno z tego powodu, rodzicom i naszym paniom również.

Więc do widzenia! Żegnaj miłe przedszkole!

sześciolatki z grupy "Tropiciele Przygód"

W środę, 13 czerwca byliśmy w Teatrze Lalki i Aktora KUBUŚ na przedstawieniu "My się mamy nie słuchamy". Był to bardzo pouczający spektakl mówiący o życiu mrówek.

Potem zostaliśmy zaproszeni na warsztaty, podczas których dowiedzieliśmy się, jak powstają lalki teatralne i w jaki sposób można je animować.

My to mamy pomysły! I dlatego w przedszkolu jest wesoło.

"Muzyka jest wszędzie"- słyszymy ją w każdej chwili dnia. Potrafimy wydobyć dźwięki z każdego przedmiotu. Potrafimy również akompaniować na różnych instrumentach. Ale najbardziej podoba nam się metoda aktywnego słuchania muzyki klasycznej. Tworzymy wtedy wspaniałą orkiestrę pod kierunkiem dyrygenta.

Już kolejny raz w tym roku odwiedziliśmy Ptasi Azyl w Ostrowie. Pan Janusz pokazał nam swoich nowych podopiecznych i opowiedział nam, jak ich leczy i jak się nimi opiekuje. Mogliśmy sami pokarmić małą ziębę i małe bociany. Głaskaliśmy nawet jeża! A potem to już były nasze ulubione zabawy w mini parku linowym i pyszne kiełbaski z ogniska. Było super!

30 maja odbyliśmy wycieczkę z okazji Dni Otwartych Policji. Na imprezę zaprosił nas tata Mai, który jest policjantem. Na komisariacie  Komendy Głównej w Kielcach   poznaliśmy sprzęt potrzebny funkcjonariuszom : radiowóz, rowery i nieoznakowany wóz policyjny. Zobaczyliśmy także, jak pracują śledczy, sprzęt brygady do działań specjalnych i złożyliśmy wizytę samemu komendantowi policji. Potem przejechaliśmy na Stadion Leśny, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się ze specjalistycznymi samochodami policyjnymi, obejrzeliśmy również pokaz walk, szkoda tylko, że zabrakło nam czasu, by zobaczyć tresurę...

Strony