Grupa VI - ŻEGLARZE

W piątek 21.02.2020 roku w naszej grupie gościliśmy Panie psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Kielcach, które poprowadziły zajęcia na temat emocji. Spotkanie miało na celu pomóc dzieciom w zrozumieniu ich własnych emocji, emocji innych, przeciwdziałanie powstawaniu zaburzeń zachowania, a jeśli już się one pojawią –  pokazanie, jak sobie z nimi radzić. Była to wspaniała lekcja o przyjaźni.

 

W piątek 14 lutego 2020r. obchodziliśmy w naszej grupie  Walentynki. Z tej okazji dzieci zapoznały  się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych. W tym dniu dzieci zachęcane były  do okazywania  życzliwości  i przyjaźni innym osobom. Nie zabrakło również zabaw z balonami i emblematami w kształcie serc. Każdy przedszkolak wykonał kartkę walentynkową  , która potem podarował „cichemu przyjacielowi”. Tak wyjątkowy dzień zakończyliśmy wspólną zabawą taneczną .Był to dzień miłych wrażeń i przeżyć.

 

Dnia 18.02.2020r. dzieci z naszej grupy pojechały do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl „Pan Brzuchatek”. Ta pełna ciepła i humoru opowieść o zgubionym apetycie bardzo spodobała się naszym przedszkolakom i na pewno długo pozostanie w ich pamięci.

W naszej grupie pojawił się nowy zwyczaj – piątkowe swobodne zabawy dzieci bez plastikowych zabawek. Przedszkolaki mogą pobudzać swoją wyobraźnię poprzez zabawy kreatywnym materiałem naturalnym: patykami, kamieniami, rolkami po papierze, darami natury typu liście, kasztany, plastrami drewna, korą, sznurkiem, ścinkami materiału, pudełkami w różnym rozmiarze itp. Kreatywność dzieci nie ma końca i tworzą one wspaniałe nowe zabawki.

W czasie ferii dzieci z naszego przedszkola wybrały się  do pobliskiej biblioteki na zajęcia edukacyjne pt.: „Jak rozpoznać ptaki”. W trakcie zajęć przedszkolaki wysłuchały opowiadania, a także rozwiązywały zagadki dotyczące ptaków zimujących w Polsce. Kolejnym zadaniem było rozpoznanie i nazwanie ptaków przedstawionych na ilustracjach.  Następnie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną: wróbelka - wydzierankę  przy użyciu szarych gazet. Powstałe prace  były wykonane bardzo estetycznie i starannie. Na koniec zajęć dzieci mogły pooglądać książki, które je zaciekawiły.

...

W dniu 24.01.2020 w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, na który dzieci czekały z niecierpliwością. Dzieci bawiły się przy skocznej muzyce, ale nie zabrakło też konkursów, z którymi przedszkolaki radziły sobie wyśmienicie. Mimo zmęczenia, uśmiechy nie schodziły z buzi naszych wychowanków i bal na pewno pozostanie długo w ich pamięci.

Strony