Grupa V - PIĘTASZKI

 

   My  "Piętaszki" potrafimy zadbać o swoje żołądki, toteż udaliśmy się do pizzerii i tam sami przygotowaliśmy sobie pizzę. Oczywiście, na początku przyglądaliśmy się, jak prawdziwy mistrz ją wykonuje, a potem pod jego czujnym okiem, dobieraliśmy składniki. Ale nam to pysznie wyszło! A wszystko to dzięki mamie Bartka, która zaprosiła nas do "Halo Pizza". Dziękujemy pani Basiu!

Znaleźliśmy nawet trochę czasu na zabawę w pobliskim ogródku dziecięcym.

    W czerwcu, po raz kolejny spotkaliśmy się z edukatorem żywieniowym- panią Anną Struzik. Pokazała nam ona, jak można przyrządzić smaczną pastę do chleba. I tak sami zrobiliśmy, a potem zajadaliśmy się pyszną pastą z soczewicy i słodką z daktyli.

    12.06.2017 r. nasza grupa, po raz kolejny, odwiedziła Muzeum Narodowe

w Kielcach i uczestniczyła w warsztatach plastycznych. Tym razem każde

 z nas miało okazję samodzielnie wykonać biżuterię w stylu antycznym.

    06.06.2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z autorką książek

dla dzieci - panią Dorotą Mroczek. Opowiedziała nam ona, jak powstaje książka, przeczytała również fragment swojej książeczki i podarowała je wszystkim dzieciom wraz z autografem!

   Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Dzieci nie tylko zwiedzały stare domy, ale również uczestniczyły w zabawach ( przeciąganie liny, bieg z fajerkami) oraz w zabawie tanecznej prowadzonej przez animatorki. To był wspaniały dzień.

   Robiliśmy już sałatkę owocową, a teraz przyszła kolej na koktajl. Przepis? Proszę bardzo: duuuużo owoców i szpinak. Pyszne! Palce lizać!

Strony