Grupa IX - PODRÓŻNICY

Podczas pracy edukacyjnej w grupie IX realizowane były wybrane zagadnienia z Projektu Edukacyjnego : „AKADEMIA PRZYJAŹNI – MY LITTLE PONY”. Przedszkolaki zapoznały się z pojęciem „przyjaźni”, „uczciwości”, „uśmiechu”, „życzliwości” jako ważnych wartości życiowych, oglądały bajki z serii  : „Przyjaźń – to magia”, malowały Kucyki Pony. Na zakończenie Projektu otrzymają dyplomy „Akademii Przyjaźni”.

Dzieci z grupy IX dobrze czują się w przedszkolu. Bawią się, uczą i pracują. Ostatnio poznały różne zawody i mówiły o zawodach przyszłości, w których „widzą siebie”.

Dnia 30.05.2018 r. przedszkolaki z grupy IX gościły swoich ukochanych rodziców podczas Święta Rodziny. Na sali teatralnej naszego przedszkola dzieci zaprezentowały dla rodziców wiersze, piosenki, tańce. Podarowały Im także pamiątkowe serduszka. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy  zdjęcia upamiętniające ten ważny dzień. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

 Dnia 29. 05.2018 r. dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowo – sportowych na placu przedszkolnym, które odbywały się w ramach X Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXIV  Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Poprzez takie zabawy i zajęcia wdrażamy najmłodszych do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, która sprzyja zdrowiu i sprawności fizycznej.

Dnia 28.05.2018 r. przedszkolaki z grupy IX  były na wycieczce w Leszczynach : „Na Tarasach” koło Kielc. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz pikniku  na świeżym powietrzu  pod fachową opieką przemiłych  właścicieli obiektu. Jeździły na kładach, zjeżdżały z dmuchanej zjeżdżalni, skakały na dmuchanych piłkach, jeździły samochodzikami dla dzieci, uczestniczyły w wyścigach , rzucały do celu. Wycieczka bardzo im się podobała, miło i aktywnie spędziły czas  w pięknych okolicznościach przyrody. Dziękujemy właścicielom za miłą gościnę.

Dnia 09.05.2018 r. przedszkolaki z grupy IX były na wycieczce w bibliotece osiedlowej – Filia Nr 8 w Kielcach. Uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych z okazji  Święta Bibliotekarza. Odgadywały zagadki związane z bajkami dla dzieci, oglądały różne, ciekawe książki dla najmłodszych. Na zakończenie zajęć wręczyły Paniom Bibliotekarkom pamiątkowe laurki w podziękowaniu za przygotowywane w ciągu całego roku 2017/2018 zajęcia biblioteczne dla dzieci. Serdecznie dziękujemy.

Strony