Grupa IX - PODRÓŻNICY

Dnia  08.11.2017 r. dzieci z grupy IV i IX  były na wycieczce w Teatrze „Kubuś” w Kielcach. Po zwiedzeniu  Teatru,  przedszkolaki  obejrzały  przedstawienie pt. „O Wilku i Czerwonym Kapturku” w wykonaniu aktorów. Wychowankom bardzo podobał się spektakl, oglądali go z  zainteresowaniem. Szczególną  uwagę zwrócili  na scenografię oraz stroje aktorów. Na zakończenie  wycieczki  przedszkolaki wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia. Powrót do przedszkola autokarem  był wesoły  i pełny wrażeń.

Ostatnio – przedszkolaki z grupy IX odwiedziły pobliską bibliotekę osiedlową. Uczestniczyły w zajęciach pod hasłem : „Obchody Światowego Dnia Kundelka”.  Wysłuchały  bajki o czworonożnym przyjacielu człowieka, rozmawiały o tym, jak opiekować się swoim pieskiem, wykonywały ćwiczenie na spostrzegawczość , malując mazakami, wyszukane przez siebie elementy – pieski, kotki. Ciekawym, wesołym punktem zajęć bibliotecznych były zawody – bieg z przeszkodami z papierową kostką dla pieska i zostawienie jej w przygotowanym koszyczku. Na zakończenie spotkania dzieci oglądały różne książeczki i...

Dnia 25.10.2017r. przedszkolaki z grupy  IX pojechały  na wycieczkę do  Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Dzieci podziwiały  piękną  wystawę  zabawek – lalek, pluszaków, gier, mebelków , samochodów, samolotów, statków, pociągów. Dowiedziały się, jak one wyglądały dawniej i mogły je porównać z wyglądem i funkcjonalnością zabawek współczesnych. Podczas wycieczki wychowankowie rozpoznawali znane  postacie z najchętniej oglądanych bajek . Po wizycie w muzeum odwiedziliśmy także Świat Słodyczy – Manufakturę. Dzieci dowiedziały się o tym, w jaki sposób produkuje się lizaki i cukierki,...

Przedszkolaki z grupy IX lubią tworzyć własne kompozycje z różnych materiałów. Dzisiaj dzieci bawiły się figurami geometrycznymi wyciętymi z papieru kolorowego – kołami, kwadratami, prostokątami i trójkątami. Układały z nich różne przedmioty – kwiaty, drzewa, pajacyki, pociągi, domki, nazywając własne wytwory. To była fajna zabawa. Praca w książkach również jest dla dzieci dużą przyjemnością.

Przedszkolaki bardzo lubią zabawy materiałem przyrodniczym. Ostatnio dzieci przyniosły kasztany, żołędzie, orzechy, szyszki, liście jesienne, zebrane podczas spacerów. Wykorzystaliśmy je do zabaw matematyczno – przyrodniczych oraz plastycznych. Wychowankowie wykonali „Jeżyka” z ziemniaka, patyczków, liści oraz plasteliny.  Podczas pracy byli bardzo skupieni i postarali się, by ich wytwory wszystkim się podobały.

W piękny, słoneczny i ciepły październikowy dzień - dzieci wyszły do ogrodu przedszkolnego, by spędzić czas na świeżym powietrzu. Podczas zabaw ruchowych zbierały jesienne liście, które zabraliśmy do kącika przyrody w przedszkolu. Utrwaliły sobie przy okazji podstawowe barwy Jesieni.

Strony