Grupa IX - PODRÓŻNICY

Przedszkolaki z grupy IX bardzo chętnie ustawiają się do zdjęć.  Będą mieć  niezwykłe pamiątki z przedszkolnych, wesołych, beztroskich lat.

Dnia 09.04.2018r. wychowankowie grupy IX pojechali na wycieczkę do bawialni – „Bricks 4 Kidz” w Kielcach. Dzieci uczestniczyły tam w ciekawych warsztatach z robotyki LEGO, podczas których konstruowały różnorodne modele oraz budowle z klocków LEGO. Dzieci były bardzo zaangażowane, skupione i dumne ze swoich wytworów. Wycieczka im się podobała.

Wiosna -  to piękny, ciepły i słoneczny okres. Możemy wtedy spędzać czas na świeżym powietrzu w okolicznościach przyrody. Przedszkolaki bardzo lubią przebywać  w ogrodzie przedszkolnym. Korzystają ze sprzętu ogrodowego – piaskownicy, huśtawek, zjeżdżalni. Mogą biegać, grać w piłkę i rozmawiać ze sobą. Potem wracają do przedszkola na smaczny obiad i poobiedni odpoczynek przy bajce, kołysance lub dźwiękach muzyki relaksacyjnej.

Nadejście kalendarzowej Wiosny to bardzo piękny, optymistyczny i wesoły czas dla nas wszystkich, także dla dzieci. W przedszkolu wychowankowie  ze wszystkich grup wiekowych witały tę nową porę roku bardzo uroczyście – w różnych, kolorowych strojach i  z  rekwizytami. Prezentowały wiosenne piosenki i układy taneczne, pokazując swoje umiejętności i talenty. Także w sali urządziliśmy „Kącik małego przyrodnika” z  pierwszymi symbolami Wiosny. Prace plastyczne, które wykonują dzieci podczas zabaw plastycznych także są wiosenne.

Dzisiaj  (t.j.20.03.2018r.) wychowankowie z grupy IX uczestniczyli  w zajęciach z rytmiki, które bardzo lubią. Podczas nich śpiewali  piosenkę o wiośnie, tańczyli  do utworu muzycznego pt. „Niedźwiedzie”, uczestniczyli  w zabawach ruchowo- rytmicznych przy muzyce, powtarzali  dźwięki gamy. Na zajęciach w sali przedszkolnej dzieci  wykonały pracę plastyczną o rozpoczynającej się  nowej porze roku - Wiośnie. Rozmawialiśmy także o jej cechach charakterystycznych – aurze pogodowej, pierwszych ptakach, kwiatach, i.t.p. To był miły dzień.

Przedszkolaki z grupy IX bardzo lubią lepić z plasteliny . Podczas zabaw plastycznych wyklejały  dinozaura, bo taka była właśnie tematyka tygodnia. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek z życia tych niezwykłych zwierząt, uczestniczyły w zabawach tematycznych o prehistorycznych  zwierzętach. Podczas quizu podsumowującego tematykę tygodnia wykazały się wiedzą  na temat życia dinozaurów. Otrzymały wesołe buźki. W czasie przeznaczonym na zabawę swobodną wychowankowie uczestniczyli w zabawach integracyjnych przy muzyce. Mają poczucie rytmu, dobrą pamięć muzyczną, lubią zabawy przy...

Strony