Grupa III - POSZUKIWACZE SKARBÓW

„Poszukiwacze skarbów” z wielkim entuzjazmem przystąpiły do wykonywania zadań ogrodniczych. Zasiali w skrzynkach szczypiorek, cebulę, pietruszkę oraz pelargonie. Teraz mogą obserwować cykl rozwoju roślin, nie zapominając o codziennej pielęgnacji.

 

 Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach – dyżurach, porządkowaniu sali po zabawie itp. Obdarowali swoje koleżanki serdecznymi życzeniami i upominkami.

 Na zakończenie  przypomniałyśmy chłopcom, aby cały rok postarali się dbać o swoje koleżanki i pomagać wszystkim kobietom z najbliższego otoczenia.

 

 

W tym dniu dzieci dowiedziały się, że  w „Walentynki” obdarowujemy osoby, które kochamy. Dostając walentynkę wiemy, że ktoś nas bardzo lubi, chce z nami spędzać czas i akceptuje nas takimi jacy jesteśmy. Zanim dzieci wykonały walentynkę ukochanej osobie bawiły się w zabawy:

-  „Rozbite serca”- odnajdywanie swojej „drugiej połowy”

- „Serca” – wykonywanie poleceń: połóż serce na głowie, przed sobą...

- „Serduszko” – podawanie w kole serduszka i reagowanie ruchem na komentarz, np. serce jest ciężkie, gorące...

 

W bibliotece odbyła się pogadanka dotycząca mądrego dokarmiania ptaków. Dzieci poznały różne gatunki ptaków: sikory, kosy, gołębie, wróble. Dowiedziały się kiedy, czym i w jaki sposób dokarmiać ptaki. Teraz już wiedzą, jak ważna jest systematyczność. Zachęcamy wszystkich do dokarmiania ptaków zimą.

 

W tym dniu dzieci zaprosiły Babcie i Dziadków na warsztaty plastyczne, podczas których wspólnie wykonali lampiony.

 

 

Dzieci uczestniczyły po raz pierwszy w wycieczce autokarowej do WDK na spektakl pt. „Piotruś Pan”.

Strony