Grupa III - POSZUKIWACZE SKARBÓW

"W pierwszym wagonie olbrzymie słonie.

Dalej żyrafy... lisy... niedźwiedzie...

Na samym końcu pyszny tort jedzie...

Zające z miną uśmiechniętą wołają:

"Dziś jest Twoje święto” Sto lat Lenko!

"Dzień Kobiet! Dzień kobiet!

Niech żyją nam zdrowe i pani nasza i mamy i woźna, kucharka, przedszkolna lekarka.

Im wszystkim kwiaty rozdamy.

Dzień kobiet! Dzień kobiet! Niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek!

Uśmiechy są dla nich zabawa i taniec. Piosenka z radia popłynie."

Dzień kobiet w grupie 3 upłynął bardzo ciekawie i uroczyście. Chłopcy w tym szczególnym dniu dbali i nasze dziewczynki. Wspólnie tanczylismy i bawiliśmy się przy ulubionej muzyce. Przy użyciu maty do kodowania wyczarowalismy pięknego kwiatka.

Wizyta w bibliotece pod hasłem wiosennym "Wiosenne przebudzenie".

Dzieci w zaciekawieniu wyskuchaly opowiadania.

Następnie wspólnie stworzyliśmy obrazek wiosny.

Ostatnio świętowaliśmy urodziny Jagódki. Wszyscy odśpiewaliśmy jubilatce uroczyste sto lat, po czym każdy z nas został poczęstowany pysznym cukiereczkiem. Wszystkiego Najlepszego Jagódko!!!

Jak zrobić wulkan w domu? Będziecie potrzebowali tylko kilku składników: ocet, soda oczyszczona, płyn do mycia naczyń, szklanka, osłonka na szklankę imitująca stożek wulkanu (u nas ze zwykłej kartki papieru zwiniętej w stożek i sklejonej) tacka, duży talerz lub płytka miska (żeby wybuchający wulkan nie zalał i nie zniszczył całego stołu). Szklankę postaw na tacy. Na początku do szklanki wlej ocet. U nas to było ok 1/3 szklanki. Do octu dodaj płyn do mycia naczyń. Wystarczy kilka, kilkanaście kropel. Nałóż przygotowany wcześniej stożek wulkanu na szklankę. Kolejny krok to już dosypywanie...

"Zielone włosy, zielone butki, całe zielone są ufoludki"
W ramach zajęć o kosmosie nasze przedszkole odwiedził zielony ufoludek. Pokonywał księżycową drogę po rozrzuconych meteorytach  by do nas dotrzeć na czas. W jego towarzystwie bawiliśmy się w różne zabawy, rozwiązywaliśmy kosmiczne zagadki. Każdy z nas miał okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  Na zakończenie spotkania ufoludek odleciał na swoją planetę.

Strony