Grupa II - TĘCZOWE RYBKI

W ostatnim czasie przedszkolaki poznawały Kosmos. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego, poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem i Układem Słonecznym oraz poznały zawód kosmonauty.Najwięcej frajdy sprawiło przedszkolakom  konstruowanie i ozdabianie figurami geometrycznymi rakiety oraz tworzenie ufoludków z masy solnej.

W ostatnim czasie w grupie "Tęczowe rybki" świętowaliśmy urodzinki Lenki, Lilianki.I i Lilianki.J. Przyjmijcie jeszcze raz najlepsze życzenia!!!

Każdego roku o tej samej porze,
Każdy Wam życzy co tylko może,
Ja korzystając z tej sposobności,
Życzę Wam  jeszcze raz szczęścia i wiele radości!!!

 8 MARCA    to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.

Tak świętowaliśmy ten dzień w grupie "Tęczowe rybki"

Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno...

" Ptasie menu" pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez Panie bibliotekarki. Przedszkolaki poznały różne gatunki ptaków: sikory, kosy, gołębie, wróble. Dowiedziały się kiedy, czym i w jaki sposób dokarmiać ptaki oraz wykonały pracę plastyczną .Teraz już wiedzą, jak ważna jest systematyczność. Zachęcamy wszystkich do dokarmiania ptaków zimą.

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa.
Dzieci z naszego przedszkola również miały okazję wspólnie zintegrować się na balu, którego hasłem przewodnim była KRAINA LODU. Dla przedszkolaków to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków, Spider – mana i wiele innych postaci.
Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały...

20 stycznia 2020 r. odbyła się miła uroczystość przygotowana przez dzieci z grupy " Tęczowe rybki". Na tej ważnej dla nas uroczystości pojawili się zacni goście BABCIE , DZIADKOWIE oraz RODZICE. Mali organizatorzy przygotowali program artystyczny. Wyjątkowy, bo odzwierciedlał prawdziwe uczucia występujących. Po występach panie nauczycielki złożyły serdeczne życzenia oraz zadedykowały piosenkę wszystkim obecnym a dzieci wręczyły upominki. 

Strony