Grupa II - TĘCZOWE RYBKI

 W świąteczną atmosferę wprowadziła nas grupa "Tęczowe rybki" , która przedstawiła nam swoje Jasełka. W pięknych strojach (była cudowna Maryja i Józef, słodkie aniołki, prześliczni pastuszkowie i mieszkańcy Betlejem), przy pięknej dekoracji z uśmiechami na buziach  przedszkolaki zatańczyły, zaśpiewały i pięknie recytowały świąteczne wierszyki. Złożyliśmy sobie nawzajem życzenia świąteczne oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Po przedstawieniu zaprosiliśmy rodziców na warsztaty Bożonarodzeniowe. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonali piękne kartki świąteczne, było dużo zabawy i uśmiechu....

Ile kropek na biedronce,
Ile elfów jest na łące,
Ile gwiazdek jest na niebie,
Tyle życzeń dziś dla Ciebie Oluś

Wszystkiego najlepszego… 
Szczęścia i radości moc… 
Ciepłego słoneczka co dzień… 
Kolorowych snów co noc…
 

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, świętowaliśmy urodziny Krzysia, Heleny i Armana. Koledzy z grupy zaśpiewali uroczyste sto lat !!! i złożyli kolegom i koleżance życzenia oraz częstowali się pysznymi smakołykami.

 

12 grudnia 2019r.  przedszkolaki  z grupy „Tęczowe rybki” miały wyjazd do Teatru Lalik i Aktora "Kubuś" na przedstawienie pt. "Trala Tralalińscy".
Spektakl opierał się na znanych i lubianych wierszach J. Brzechwy i J. Tuwima.
Dzieci mogły usłyszeć m. in. "Ptasie Radio", "Słoń Trąbalski" czy "Lokomotywę".

 

 

Śnieżynki, prezenty i choinki...czyli obrazki w klimacie zimowym posłużyły nam do zorganizowania aktywności z elementami kodowania. Tworzenie zbiorów, układanie obrazków według podanych warunków i tworzenie offlinowych kodów to  zadania, z którymi zmierzyły się dzieci  wraz z rodzicami podczas zajęć otwartych , które odbyły się w naszej grupie 10 grudnia 2019r. Na koniec przedszkolaki wspólnie z  rodzicami stworzyli szczególną „kartkę” - zakodowaną przy pomocy współrzędnych .

Zajęcia miały na celu:

·Rozwijanie umiejętności planowania;

· Rozwijanie miękkich kompetencji...

9  grudnia 2019r.  grupy „Tęczowe rybki” i  „Poszukiwacze skarbów” gościły w przedszkolu niezwykłego gościa pana Marcina. Dzieci miały okazję wysłuchać wielu bardzo interesujących informacji i ciekawostek związanych z ciężką pracą w kopalni i obejrzeć mundur górniczy, zapoznać się ze znaczeniem pióropuszy na czapkach. Na koniec pan Marcin zaprosił wszystkie dzieci do wspólnego przemarszu przy orkiestrze górniczej. Przedszkolaki podziękowały panu Marcinowi i wręczyły mu na pamiątkę podziękowanie i drobny upominek. Wizyta zrobiła na przedszkolakach ogromne wrażenie. Pragnę  złożyć serdeczne...

Strony