Grupa II - TĘCZOWE RYBKI

15-go czerwca nasza grupa po raz kolejny odwiedziła Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”. Dzieciaki obejrzały sztukę pt.: „My się mamy nie słuchamy”. Jest to opowieść o buncie, odwadze i nauce na błędach, a także o tym, że każdy ma potrzebę bycia zauważonym, bo przecież każdy z nas jest ważny. Przedszkolakom spektakl bardzo się podobał. Na zakończenie były gorące brawa i podziękowania naszych pociech. W rozmowie z aktorami, dzieci dopytywały o dalsze losy bohaterów oraz z czego te kukiełki są zrobione. Obiecaliśmy zajrzeć do Teatru w nowym roku szkolnym i dodatkowo skorzystać z warsztatów...

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety oraz nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej.

W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych odwiedziliśmy gabinet stomatologiczny mamy naszego Jasia. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani dentystka wraz ze swoją prawą ręką przyjęły nas bardzo serdecznie. Zapoznały dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego,...

Podczas X Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXIV  Sportowego Turnieju Miast i Gmin przedszkolaki ze wszystkich grup 1 czerwca tak się bawiły na placu przedszkolnym. Były zadania, rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa.

Pomimo iż za oknem coraz cieplej i trudno jest nam w skupieniu wytrzymać na zajęciach, to jednak kiedy przychodzi wtorek wszyscy nie możemy się doczekać lekcji z panią Kasią – naszą rytmiczką. To ona wymyśla najcudowniejsze zabawy przy muzyce i uczy nas pięknych piosenek. Przez cały rok wspólnie miło płynął nam czas na nauce i zabawie.

 Dziękujemy pani Kasiu za czas, ciężką pracę i za serce, które nam pani ofiarowała i nie możemy się już doczekać kolejnych spotkań z rytmiką w kolejnym roku szkolnym.

Skoro maj był miesiącem książki to do naszej grupy zajrzał kolejny gość w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem „Tęczowe rybki” odwiedziła babcia Oli Krygier, która przeczytała nam bajeczkę o przygodach TupciaChrupcia, który tak jak my jest przedszkolakiem. Pani Basiu dziękujemy raz jeszcze za poświęcony nam czas i dużo pozytywnej energii, którą nam Pani zostawiła.

„Decathlon – dzień sportu z przedszkolakami” pod takim hasłem minął nam poniedziałek 28- go maja. W tym dniu wszystkie przedszkolaki zaraz po śniadanku wyruszyły na pobliskie boisko szkolne, gdzie czekali na nas już trenerzy z grupy Ekstremalni DecaRUN . Każda grupa miała swojego opiekunka, który dbał, żeby atrakcji i ruchu nam nie brakowało. Była jazda na hulajnodze, gra w piłkę nożną, tor przeszkód, rzucanie do celu, skoki i wiele innych ciekawych zabaw. Pomimo, iż pogoda była afrykańska, daliśmy z siebie wszystko i każda Tęczowa Rybka otrzymała medal...

Strony