Archiwum - Grupa II - TĘCZOWE RYBKI

Do akcji „Cała Polska czyta dzieciom przyłączyła się mama Weroniki. Ulubioną bajką córki jest seria opowieści z „Krainy Lodu. Tym razem słuchaliśmy opowiadania „Idealny letni dzień Olafa”. Na dalekiej północy, pośród wysokich gór i głębokich fiordów leżało królestwo Arendelle. Po wielu pełnych emocji wydarzeniach – o których opowiada "Kraina Lodu"" – osadzonych w burzowym klimacie wiecznej zimy, w królestwie zapanowało upalne lato. Lato zawitało do Arendelle, przynosząc ze sobą słońce i skwar. W tak upalny dzień większość mieszkańców woli pozostać w chłodnych domach, ale nie Olaf! Bałwanek...

„Tęczowe rybki” wraz z „Papugami” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Aptece Wyobraźni. Do jej wnętrza dostaliśmy się przez tajemne przejście przez szafę, za którym spotkaliśmy postacie znane ze świętokrzyskich legend. Obejrzeliśmy projekcję bajek: „Królewna Śnieżka” i „Alibaba i czterdziestu rozbójników”. Wyobraźnię i kreatywność poruszyła zabawa w zamku królewskim oraz zabawa w „zaganianie krów”.

Podczas obchodów „Dnia Ziemi” rozmawialiśmy z o konieczności ochrony środowiska, oszczędzaniu wody, energii, segregowaniu śmieci oraz o właściwym zachowaniu na łonie natury.

Zdobyte wiadomości utrwalaliśmy poprzez zabawy:

  • ” Posprzątajmy las” -  W sali rozrzucone są opakowania po produktach. Dzieci biegają swobodnie przy dźwiękach muzyki. Na przerwę zatrzymują się i podnoszą śmieci i wrzucają do odpowiedniego kosza.
  • zabawa dydaktyczna „Segregujemy śmieci” –  Segregowanie opakowań ze względu na rodzaj tworzywa z jakiego zostały wykonane do pojemników.
  • ...

UWAGA RODZICE Tęczowych Rybek - łączmy siły !!!

Wysyłajcie smsy w plebiscycie ECHA DNIA  i zachęcajcie do tego dziadków, ciocie, wujków, sąsiadów, znajomych :)

Każdy sms - to aż 10 głosów na naszą grupę !!! Wystarczy wpisać w treści smsa: dziecikc.7 i wysłać go pod nr: 71321

W kwietniu grupa II wybrała się do Muzeum Narodowego w Kielcach. Dzieci wzięły udział w „leśnej lekcji”. Las to jeden z najbardziej złożonych „organizmów” na świecie. Pan przewodnik objaśnił nam jaką rolę odgrywają lasy w życiu człowieka, próbowaliśmy rozpoznawać typy lasów. Największe jednak wrażenie zrobiły na nas zwierzęta, które można spotkać w naszych lasach, jak i tych na całym świecie.

W ostatnim dniu marca „Tęczowe rybki” uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w bibliotece. Na wstępie omówiono charakterystyczne cechy aktualnej pory roku, posłuchano wierszy o tematyce wiosennej. Dzieci zapoznały się również z przysłowiami: „W marcu, jak w garncu”, „Kwiecień plecień...”- i ich znaczeniem. Każdy przedszkolak został zaangażowany do wykonania wspólnej pracy na temat „Wiosna”. Polegało to na przypinaniu na makietę elementów wiosennego krajobrazu. Na koniec dzieci „zatopiły” się w lekturze wybranej przez siebie książki.

Strony