Grupa I - PAPUGI

Dnia 3 grudnia 2019 r. grupa Papużek wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 8.

Tematem pierwszego spotkania było zapoznanie się z biblioteką oraz dziecięcą literaturą. Przedszkolaki obejrzały działy z różnymi książkami, katalogi biblioteczne, zapoznały się z zasadami zachowania w bibliotece oraz ze sposobami odnalezienia potrzebnej książki wśród tysięcy innych.

Dzieci cały czas aktywne i z zaciekawieniem uczestniczyły we wszystkich zabawach proponowanych przez panią bibliotekarkę.
Jednak najwięcej atrakcji czekało na nas w sali, gdzie wysłuchaliśmy między...

Dnia 29 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej grupie „ Andrzejki”. Dzieci były w tym dniu bardzo zaciekawione przygotowanymi zabawami, wróżbami i konkursami.
Po śniadaniu zaczęliśmy nasze andrzejkowe wróżby. Każda Papużka nie mogła doczekać się tego, co według wróżb przydarzy się im w przyszłości. Może ktoś zostanie fryzjerem? A może policjantem albo pielęgniarką? A może coś miłego nas dzisiaj spotka? Na te pytania staraliśmy sie odpowiedzieć w czasie naszych zabaw.
Nie obyło się bez lania wosku przez dziurkę od klucza. Chociaż najbardziej cieszącą się uznaniem dzieci zabawą...

Z okazji urodzin składamy  Ci  Aluniu najlepsze życzenia!

Uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów.

Przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych,

uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!!!

 

Tradycyjnie, w dniu urodzin, zaśpiewaliśmy naszej małej solenizantce "Sto lat". Dzieci złożyły serdeczne i płynące z głębi serduszek życzenia, a urodzinowym przytulasom nie było końca.
Mmmm... A jakie pyszne były cukiereczki, którymi Ala nas poczęstowała :) potwierdzi każda Papużka :)

W grudniu, w okresie przedświątecznym, przedszkolaki z grupy I Papużki, wraz z panią Martyną, wzięły udział w akcji związanej z wymianą kartek świątecznych. Dzieci przygotowały przepiękne kartki z motywem choinki oraz z życzeniami świątecznymi.
Prace zostały wysłane do grup przedszkolaków z różnych przedszkoli, po jednym z każdego województwa. Nasze świateczne życzenia trafiły w ręce dzieci oraz nauczycieli, którzy również do nas zaadresowali swoje przesyłki. 
Otwieranie kopert oraz oglądanie kartek światecznych i słuchanie życzeń, przyniosło Papużkom wiele radości. 

W...

28 listopada nasze przedszkole odwiedziła Agencja Artystyczna "PATIGO". 

Dzieci obejrzały spektakl pt. "Wielkie wydarzenia w świecie małych ludzi".

Sztuka miała charakter profilaktyczny, a sceny przedstawiały zagrożenia na które dzieci moły natchnąć się w lesie, podczas poruszania się po drogach oraz sytuacje, które mogą nam zaszkodzić w związku z nieprzychylną pogodą.
Aktorzy przybliżyli dzieciom zasady zdrowego trybu życia i wystrzegania się zagrazających zdrowiu wydarzeń.

W trakcie przedstawienia przedszkolaki zarzyłu dużą dawkę pozytywnej energii, humoru,...

W związku z obchodami 101- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, "Papużki" zachęcaja do spacerów oraz do odwiedzenia najciekawszych miejsc w naszym mieście - Kielcach.
Warto zapoznać się z kulturą, tradycją miasta oraz zobaczyć zabytki i ciekawe miejsca.
Dzieci na zajęciach, po zapoznaniu się z najciekawszymi obiektami znajdującymi sie w Kielcach, wykonały piękny album pt. „Kocham moje miasto - Kielce".

Strony