Grupa I - PAPUGI

Wszystko, co piękne i wymarzone
Niech w  Waszym życiu będzie spełnione.
Niech życie słodko Wam płynie,
a wszystko, co złe niech szybko minie!

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy w grupie "Papugi" urodziny Leonka i Franka. 
Koledzy i koloeżanki wspólnie zaśpiewali naszym jubilatom "Sto lat", złożyli pełne radości życzenia a chłopcy poczęstowali nas pysznymi cukierkami :)

Jesień nie tylko zachwyca nas swoimi pięknymi barwami oraz bogactwem darów jesieni. Jedną z najcenniejszych rzeczy, które otrzymujemy jesienią są owoce oraz warzywa.
Na zajęciach o owocowej tematyce dzieci z najmłodszej grupy "PAPUGI" miały możliwość wzięcia udziału w zabawach z wykorzystaniem owoców. Na samym poczatku przedszkolaki wspólnie zastanawiały się, skad biorą się jabłka - zadaniem dzieci było chronologiczne uporzadkowanie obrazków, przedstawiających proces pojawienia się na drzewie jabłek. Wspólnie omawialiśmy jak ważną rolę pełnią sadownicy oraz jakie warunki potrzebne są...

W naszym przedszkolnym kalendarzu zaznaczonych jest wiele uroczystości oraz ważnych wydarzeń. Od samego początku pobytu dzieci w przedszkolu uczymy, aby pamiętać o osobach, które w danym dniu przeżywają swój wyjatkowy dzień.
Bez wątpienia jednym z takich szczególnych dni jest obchodzony 30 września Dzień Chłopaka.
Z tej okazji dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom uroczyste "Sto lat". Chłopcy tego dnia brali udział w zabawach, podczas których musieli wykazać się celnym trafianiem do bramki oraz zręcznością. Wspólne zabawy pozwoliły na lepsze zintegrowanie się grupy. 
Każdy...

"W BARWACH WARTOŚCI" pod takim hasłem 27 września obchodziliśmy ważne święto w przedszkolnym kalendarzu. Tego dnia wszystkie grupy z okazji Dnia Przedszkolaka zaprezentowały swoje umiejętności podczas wspólnej zabawy.
Najmłodsze dzieci z grupy "PAPUGI" w barwnych maskach wykonały taniec do utworu "Jestem Małym Przedszkolakiem". Dzieci pod okiem pani Natalii oraz pani  Martyny przepięknie zademonstrowały swoje taneczne talenty przed pozostałymi przedszkolakami. 

 

Przedszkolaki z najmłodszej grupy „PAPUGI”, w czasie obchodzonego w naszym Przedszkolu Europejskiego Tygodnia Sportu, poznały różne formy aktywności ruchowej. Wspólnie tańczyliśmy w rytm muzyki, celnie strzelaliśmy piłką do bramki, przechodziliśmy przez tęczowy tunel i.. doskonale bawiliśmy się z chustą animacyjną.

W trakcie obchodzonego przez maluchy Tygodnia Sportu, podczas zabaw i zajęć, braliśmy udział zabawach ruchowych z piłką, chustą animacyjną oraz tunelem. Celem podjętych przez nas działań było promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej. Zabawy ruchowe...

23 września 2019r. przedszkolaki z grupy „PAPUGI” przywitały nową porę roku - JESIEŃ.
Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola dary jesieni - kasztany, żołędzie, jarzębinę, orzechy oraz liście.
Wspólnie, "Tańcem jesiennych liści", powitaliśmy Pania Jesień. W czasie zajęć podziwialiśmy przyniesione dary jesieni, przeliczaliśmy je oraz tworzyliśmy zbiory. Dary jesieni segregowaliśmy w pojemnikach i ustawiliśmy je w kąciku przydodniczym.
Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną "Jesienne drzewo". 

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy pomogli naszym...

Strony