Grupa I - PAPUGI

Wszyscy dobrze myślą o Tobie,
bwielkie serce kryjesz w sobie.
Jeden jest duży, a drugi mały.
A Ty po prostu - jesteś wspaniały.

 

Wszystiego najlepszego w dniu urodzin, życzą Tobie Papużki.

Niewątpliwie piątek 24 stycznia był dniem niezwykłym dla naszych maluchów.

W tym dniu  już od rana do przedszkola zdążały kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bajkowych bohaterów, wróżki, królewny, księżniczki,  misie, rycerzy... 
Nasz bal karnawałowy prowadziła Agencja Artystyczna PATIGO. Dzieci świetnie się bawiły. Uczestniczyły we wspólnych, przerozmaitych zabawach. Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Kazdy przedszkolak bawił się wesoło, a uśmiechy na długo gościły na twarzy dzieci. Wspólna zabawa sprawiła "Papużkom" wiele radości...

21 stycznia 2020 r., wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na spektakl pt. „Piotruś Pan”. Dla dzieci z grupy "Papużki" była to pierwsza autokarowa wycieczka.

Przedszkolaki przeniosły się do magicznej i tajemniczej krainy, gdzie cała historia rozgrywała się w zaczarowanej Nibylandii. Dzieci ze skupieniem poznały chłopca, który wcale nie chciał dorosnąć.
Oryginalna sceneria, a także efekty specjalne, porywajace do tańca piosenki i kolorowe stroje aktorów sprawiły, że dzieci ten spektakl zapamiętają na długo.

 

Jest w roku taki dzień,
W którym smutki idą w cień,
Wiec z okazji tego dnia
Posłuchaj czego życzy Tobie Papużek grupa:
Dużo zdrowia i radości,
Szczęścia w życiu i miłości,
Moc najpiękniejszych wrażeń
I spełnienia wszystkich marzeń.

 

Z okazji Twojego święta życzymy Ci wszystkiego co najlepsze :)

Święta Bożego Narodzenia to niezwykle wyjątkowy czas. Aby przybliżyć magię tych świat, dzieci z grupy "Papużki" przygotowały dla najbliższych przedstawienie jasełkowe pod tytułem "Do Betlejem".
Dzieci wystąpiły w przepięknych strojach, nawiązujących do wydarzeń mających miejsce w Betlejem. Wśród anielskich śpiewów, z pokłonem, przybyli do żłóbka ze swoimi darami pastuszkowie. Wśród niezwykłych postaci nie mogło zabraknąć Trzech ...

Zima to niezwykle inspirujący czas. Choć za oknem nigdzie jej nie widać, dzieci z grupy "Papużki" postanowiły zaprosić Panią Zimę do swojej sali.
W czasie zajęć zastanawialiśmy się, jakich oznak zimowej pory roku możemy się spodziewać i jak należy przygotować się się do jej nadejścia. W zimowych zabawach segregowaliśmy elementy ze względu na kolor oraz ze względu na kształt i wielkość.
Zabawa papierowymi śnieżkami z pewnością wpłynęła na sprawność motoryczną dzieci, natomiast wykonując pracę plastyczną "Suknia Pani Zimy" dzieci rozwijały swoje umiejętności w zakresie sprawnoąci...

Strony