Grupa X - KORSARZE

Przy okazji wycieczek do WDK i muzeum Dialogu Kultur poznawaliśmy Kielce. Nasze miasto jest bardzo ładne, posiada wiele ciekawych zakątków, budowli i pomników. I tak zobaczyliśmy Pomnik Czynu Legionowego, budynek bazyliki katedralnej i Pałac Biskupów Krakowskich. Na kieleckim Rynku dokładnie obejrzeliśmy sobie dziewiętnastowieczną pompę. Jeszcze dużo zwiedzania przed nami:)

...

Idzie misio, idzie konik,
małpka, piesek no i słonik.
Wszyscy razem z balonami,
...

Jesień to piękna pora, a w tym roku jest szczególnie piękna, bo jest bardzo ciepło. Bawimy się więc w ogrodzie przedszkolnym szukając najładniejszych  liści, kasztanów i żołędzi.

Przyjemnie jest też huśtać się z koleżanką na huśtawce, dokopać się do dna piaskownicy i biegać po pomostach zjeżdżalni.

...

W połowie października naszą grupę odwiedziła mama Mikołaja i w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała wybraną przez naszego Mikołajka bajkę o przygodach małego Franklina. „Franklin czyta kolegom” - bo taki był tytuł nosiła czytana bajka - bardzo zaciekawił naszych przedszkolaków, że wszyscy siedzieli bardzo skupieni i wsłuchiwali się w dalsze losy bohatera. Ponieważ książka jaką czytała mama Mikołaja mówiła o żółwiu, który czytał swoim znajomym, to my też mieliśmy niespodziankę dla naszego gościa. Jedna z...

„Seniorom – dzieci” - pod takim hasłem 10 października uczestniczyliśmy w uroczystości przekazania Seniorom klucza do bram miasta przez prezydenta Kielc – pana Bogdana Wentę. Na kieleckim Rynku wręczyliśmy Seniorom samodzielnie wykonane laurki i uczestniczyliśmy we wspólnych zabawach tanecznych podczas występów znanych kieleckich muzyków. Organizatorzy uroczystości, jak również sami Seniorzy częstowali nas cukierkami. Tak więc było to bardzo wzruszające i "słodkie" spotkanie!

 

Dziś nasza Lenka ma urodzinki!

STO LAT kruszynko!

Niech słoneczko Ci jasno świeci,

a chmurki po niebie tańczą.

Uśmiechają się wszystkie motylki,

a biedronki kwiatki Ci wręczają.

My życzenia i buziaki przesyłamy

bo bardzo Cię kochamy.

 

Strony