Grupa X - KORSARZE

18-go lutego w naszej grupie obchodziliśmy nietypowe święto – Dzień Kota. Z tej okazji wybraliśmy się do pobliskiej biblioteki, gdzie poszerzaliśmy swoją wiedzę o tych małych i słodkich kotkach, jak również o tych troszkę większych i niebezpiecznych. Były czytane opowiadania „Jak kota widzą inni?”, „Koty” oraz „Chory kotek”. Przedszkolaki wzięły udział w kocich ćwiczeniach matematycznych, konkursie wiedzy oraz kocim wyścigu z kłębkiem wełny. 

Dzień urodzin to szczególny dzień zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jest to „jego dzień”. To właśnie w tym dniu ten mały człowiek znajduje się w centrum uwagi, a każdy chce sprawić mu radość i przyjemność. To bardzo ważny dzień pełen niespodzianek i niezapomnianych przeżyć, które zostają w pamięci na długo. Tym razem wspólnie obchodziliśmy urodziny naszej księżniczki Gabrysi, którą wszyscy pokochaliśmy. Sto lat kochana i życzymy Ci raz jeszcze spełnienia wszystkich Twoich marzeń.

 

Bal karnawałowy to wyjątkowy dzień dla naszych dzieci.  W piątek 24-go stycznia wszyscy mogli poprzebierać się w piękne i kolorowe stroje. Dużo było ulubionych postaci z bajek, ale nie zabrakło także tradycyjnych motylków, pszczółek, księżniczek czy też piratów lub strażaków. Wszyscy świetnie się bawili  i uczestniczyli we wspólnych zabawach. Bal karnawałowy przyniósł wiele radości naszym milusińskim, a wykonane zdjęcia zostaną miłą pamiątką.

21-go stycznia dzieci ze wszystkich grup pojechały do Wojewódzkiego Domu Kultury na spektakl pt.: „Piotruś Pan”.  Każdy mały widz świetnie się bawił za sprawą strojów, gry świateł, muzyki i piosenek, które z łatwością wpadały każdemu do ucha, a przede wszystkim dzięki aktorom, którzy świetnie odgrywali swoje role.

Z okazji święta Babci i Dziadka wnuczęta zaprosiły swoich ukochanych dziadków do przedszkola, aby w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz odegrali swoje role w teatrzyku dla Babci i Dziadka. Po wspaniałych występach naszych dzielnych artystów były słodkie buziaki oraz laurki i zawieszki w kształcie serc, które dzieciaki wykonywały własnoręcznie.

Po przerwie świąteczno – noworocznej nasze dzieciaki miały dużo do opowiadania. Każdy z nich wspominał spotkania rodzinne, otrzymane prezenty oraz zabawę sylwestrową. Dzieciom zapadły w pamięci również pokazy fajerwerków, dlatego postanowiliśmy trochę sobie to odtworzyć, ale tym razem na papierze w pracy plastycznej „Pokaz fajerwerków nad miastem”.

Strony